biżuteria z masy solnej

Natala jak ta mała sroczka, uwielbia wszystko, co się błyszczy i mieni. Biżuterię kocha ponad wszystko. Ba! Jak na małą kobietkę przystało nawet się kosmetykuje 😉 Powinnam to słowo wziąć w cudzysłów, ale tak bardzo weszło nam wszystkim w krew i w zasób naszego słownictwa, że normalnie nie śmiem. Kosmetykowanie wymyśliła Natala gdy miała trochę ponad dwa lata i tak zostało z nami do dzisiaj. W końcu dlaczego nie kosmetykować skoro do makijażu używa się kosmetyków? 😉 Przecież ktoś słowa wymyśla – dlaczego tą osobą nie ma być Natala? 😉

Ale ja nie o tym chciałam… O biżuterii miało być, którą jak napisałam wcześniej Natala kocha ponad wszystko. Kocha w każdej ilości i każdego rodzaju – pierścionki, bransoletki, naszyjniki, kolczyki, everything 🙂 Ma ich od groma i ciut ciut i wciąż chce więcej… Taki plus, że przynajmniej nie rzuca tych rzeczy w kąt lecz chodzi w nich, stroi się, upiększa.

Co jakiś czas Natala postanawia stworzyć własną, niepowtarzalną, jedyną w swoim rodzaju biżuterię. Tym razem masa solna posłużyła za materiał do stworzenia małych arcydziełek.

Z masy Natala stworzyła koraliki w kształcie kulek, kwadracików, łezek, wałeczków i płaskich placuszków(?). W każdym koraliku wykałaczką zrobiłyśmy dziurki i wstawiłyśmy do piekarnika do wyschnięcia. Później zostało już tylko pomalować (takimi bajeranckimi farbami z wbudowanym pędzelkiem – szał!), obsypać obficie brokatem, ułożyć wzór (tak, to już nie te czasy, że naszyjniki stanowią artystyczny misz masz, są z góry zaplanowane i ułożone – najczęściej symetrycznie) aż w końcu nawlec na gumkę.

wpr_bizuteria-z-masy-solnej_1

wpr_bizuteria-z-masy-solnej_2

wpr_bizuteria-z-masy-solnej_3

Tak oto w pocie czoła powstał naszyjnik i dwie bransoletki. Świetnie jej to wyszło. Z powodzeniem nosiłabym taką biżu nawet ja, ale niestety nie dla psa kiełbasa. Naszyjnik i bransoletka są jej i tylko jej, a druga bransoletka jest dla koleżanki z przedszkola i tylko dla niej 🙂

wpr_bizuteria-z-masy-solnej_4

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

" To dla pamięci "

Blog o wspomnieniach

%d blogerów lubi to: