gra „Zagadkowe zoo”

Rzadko piszę o gotowych grach i zabawkach, ale grę „Zagadkowe zoo” muszę Wam zareklamować, bo jest to jedna z tańszych gier, jakie widziałam na rynku a jednocześnie na tyle wciągająca, że można spędzić przy niej wiele, wiele godzin.

wpr_zagadkowe zoo_1

„Zagadkowe zoo” to gra pokroju „Zgadnij kto to” z tym, że dotyczy zwierząt a nie ludzi. W grze mogą brać udział 2 osoby. Każda z osób otrzymuje po jednej tablicy ze zwierzętami. Zwierząt tam pod dostatkiem – jest i kot i pies, i słoń, i koń, i zwierzęta posiadające rogi i takie, które skaczą, i takie które pływają, i takie, które mają skrzydła, słowem duże zróżnicowanie.

elementy gry przed złożeniem

wpr_zagadkowe zoo_2

plansze po złożeniu

wpr_zagadkowe zoo_7

wpr_zagadkowe zoo_3

wpr_zagadkowe zoo_6

Zasady gry

Zasady są bardzo proste – jedna osoba wybiera sobie zwierzątko i na swej planszy zakrywa wszystkie pozostałe. Zadaniem drugiego gracza jest odgadnięcie, jakie zwierzątko skrywa się na kartoniku przeciwnika. Pytania można zadawać tylko w taki sposób, by osoba, która ma wybrane zwierzątko mogła odpowiadać „tak” albo „nie”. Początkowo zadawałyśmy sobie z Natalką dowolną ilość pytań, ale z czasem utrudniłyśmy rozgrywkę wprowadzając limit 5 pytań. Z czasem pytania Natalki przybierały również inną formę – od pytań szczegółowych typu „Czy to jest kangur?”, które to pytanie eliminowało tylko jedno zwierzątko przeszła do pytań ogólnych „Czy to zwierzątko jest szare?”, które za jednym zamachem pozwalają wyeliminować sporą grupę zwierząt.

wpr_zagadkowe zoo_4

wpr_zagadkowe zoo_5

Gra uczy logicznego myślenia, bo poza trafnym zadawaniem pytań, dziecko musi też dobrze zakrywać kartoniki ze zwierzętami, które nie pasują do zadanego przez nie pytania, np. przy twierdzącej odpowiedzi na pytanie, „Czy to zwierzę jest żółte?” trzeba zamknąć wszystkie zwierzęta, które żółte nie są; zaś przy negatywnej odpowiedzi, zadaniem dziecka jest zamknięcie tych zwierząt, które są żółte. Poza tym gra ta niewątpliwie poszerza dziecięcą wiedzę z zakresu życia zwierząt. Jej plusem jest też to, że jest poręczna i z powodzeniem można w nią grać na dworze bez obawy o to, że wiatr nam coś zdmuchnie 😉

Przy odrobinie szczęścia grę dostaniecie w Pepco za kwotę mniejszą niż 20 zł. Jeżeli jednak szczęście Wam nie dopisze, w podobnej cenie można ją dostać w Internecie (z tym, że dochodzą koszty przesyłki).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

" To dla pamięci "

Blog o wspomnieniach

%d blogerów lubi to: