nowe świeczki ze starej stearyny

W okresie jesienno – zimowym lubię palić w mieszkaniu świeczki. Ostatnio uzbierała mi się znaczna część stearyny ze starych niedopalonych bądź rozlanych świeczek, którą postanowiłam ponownie wykorzystać.

Jak zrobić nowe świeczki ze starej stearyny?

Z pomocą Natalki pokruszyłam większe kawałki świecy, które następnie wrzuciłyśmy do metalowej miski.

wpr_świeczki_1

Miskę tę ustawiłyśmy na garnku z wodą i roztopiłyśmy stearynę w kąpieli wodnej. W przypadku kuchenek elektrycznych można roztapiać stearynę bezpośrednio na piastrze.

Do roztopionej stearyny dolałyśmy olejku zapachowego a następnie taką mieszanką napełniłam 2 szklanki i pusty kartonik po napoju.

W miarę stygnięcia stearyny włożyłam do świeczek knot – w przypadku świeczki w kartoniku włożyłam do środka starą świeczkę klasycznego kształtu, by mieć pewność, że knot znajdujący się w niej trafi na sam spód świeczki.

W między czasie Natalka ozdabiała swoją świeczkę dodając do niej muszelki nazbierane nad morzem. W ferworze ozdobiła też dwie pozostałe świeczki uzyskując efekt taki jak na załączonym zdjęciu. Ponieważ świeczki są barwy czerwonej – zatopione w niej przez Natalkę muszelki są niemalże niewidoczne, ale ma to swój plus – podczas wypalania będziemy miały niespodziankę w postaci kolejnych odsłaniających się skarbów.

wpr_świeczki_2

Po około półtorej godziny  świece były gotowe do użycia! – odzyskałyśmy znaczną część stearyny i zamieniłyśmy je w pełnowartościowe świeczki!

wpr_świeczki_3

UWAGA! Z tworzeniem świeczek można bardzo eksperymentować – można zrobić wielokolorowe świeczki topiąc i warstwami zalewając kolejne warstwy stearyny. Można również ozdabiać je na zewnątrz kawą, muszelkami, cekinami czy innymi  świecidełkami przyklejając je od wewnątrz na stearynę do naczynia, w którym mamy zamiar zrobić świeczkę. Bawcie się!

My też zapewne byśmy się tak pobawiły, gdyby nie to, że Natala przez przypadek wylała stearynę z jednej ze świeczek na kuchenkę, zmywarkę i podłogę… w związku z czym były inne priorytety… 😉  ale i tak efekt końcowy bardzo nas zadowala!

wpr_świeczki_4

wpr_świeczki_5

Ach! I doczekałam się komplementu z ust Natalii: „Mamo, Ty to masz fajne pomysły!” Serce rośnie ❤

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

" To dla pamięci "

Blog o wspomnieniach

%d blogerów lubi to: