płatki śniegu z patyczków do uszu i papieru

Pozostając dalej w temacie śniegu – ostatnio pokazywałam nasze zabawy sztucznym śniegiem – postanowiłyśmy z Natalką zrobić płatki śniegu. W końcu to bardzo wdzięczny temat do prac plastycznych. Na pierwszy ogień poszły płatki z patyczków do uszu, które widziałam… gdzieś… w Internecie, a które szczególnie skradły moje serce oraz te, które sama robiłam jako dziecko a niedawno można je było również zobaczyć na blogu Dzika Jabłoń.

  1. Płatki śniegu z patyczków do uszu.

potrzebne będą: patyczki do uszu, niebieska bądź biała kartka papieru, bardzo fajnie wygląda foliowa okładka jak do bindowania, klej Magic

Nie ma dwóch identycznych płatków śniegu, toteż inwencja twórcza nie zna tu ograniczeń. Patyczki przyklejamy na kartkę klejem Magic – sięgnęłyśmy po niego, gdyż jest to klej transparentny, tzn. że po wyschnięciu staje się bezbarwny i go nie widać. Układamy dowolne kształty tworząc piękne płatki śniegu. Na koniec możemy płatki wyciąć i przykleić je na okno. Szczególnie pięknie będą wyglądały te przyklejone na foliową okładkę taką jak od bindowania.

wpr_płatki śniegu_6

wpr_płatki śniegu_8

wpr_płatki śniegu_2

2. Płatki śniegu z papieru

potrzebne będą: wycięte z papieru kółka, nożyczki, farby wodne, klej, brokat

Wycinanie płatków z papieru to zabawa, którą sama praktykowałam w dzieciństwie. W zależności od potrzeb, raz wycinałam płatki śniegu innym razem serwetki. Technika była ta sama. Wycięte z papieru kółko składamy na pół a następnie jeszcze raz na pół i na tak złożonej kartce wycinamy fantazyjne wzorki, co nam w duszy gra. Po skończonej pracy, rozkładamy kartkę i podziwiamy efekty naszej pracy. Efekty są naprawdę zadziwiające, a możliwości wiele.

wpr_płatki sniegu_8

wpr_płatki śniegu_7

Gdy wraz z Natalką wycięłyśmy płatki, pomalowałyśmy je następnie farbami wodnymi a po wyschnięciu ozdobiłyśmy jeszcze je brokatem. Efekty naszej pracy zawisły tak samo jak w przypadku płatków z patyczków do uszu na oknie, ukazując cały swój urok w pełnej krasie.

wpr_płatki śniegu_1

wpr_płatki śniegu_5

wpr_płatki sniegu_9

Reklamy

2 Komentarze

  1. Te z patyczków wyglądają super 🙂

    1. Dziękujemy – też nam się podobają 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

" To dla pamięci "

Blog o wspomnieniach

%d blogerów lubi to: