bombki choinkowe z płyt CD i DVD

Do Świąt niby jeszcze miesiąc z okładem, ale u nas w domu powoli rusza przedświąteczna produkcja – tak bez pośpiechu i szaleństwa, wszystko w swoim tempie, rytmie, powoli.

Robiąc ostatnio porządki w jednej z szafek znalazłam sporo niepotrzebnych zużytych płyt CD i DVD. Już je miałam wyrzucić, gdy bystre oczęta Natalki wychwyciły mój zamiar i skutecznie mnie z niego wyprowadziły. Przyzwyczajona do takiego obrotu spraw, dałam jej owe płyty. Początkowo walały się z miejsca w miejsce, ale w smutne sobotnie popołudnie postanowiłyśmy zrobić z nich użytek. Wymyśliłyśmy, że zrobimy z nich bombki choinkowe. Jedna ze stron sama z siebie mieni się w świetle, więc jak najbardziej ów materiał nadaje się do tej pracy.

wpr_bombki_1

potrzebne będą: zużyte płyty CD i DVD, wszystko co błyszczy i się mieni – brokat, koraliki, błyszczący papier, dobry klej, np Magic, nożyczki, bibuła, piórka, naklejki ze świątecznymi motywami i co kto jeszcze ma

Nasze bombki miały błyszczeć, mienić się, połyskiwać – nie żałowałyśmy się brokatowej folii piankowej, cekinów i koralików. Przez ponad 2 godziny siedziałyśmy, kleiłyśmy, wycinałyśmy dobrze się przy tym bawiąc i plotkując. Efekty naszych prac poniżej – patrzcie na zdjęcia parami, gdyż zawsze zdjęcie powyżej przedstawia jedną stronę bombek a zdjęcie poniżej drugą stronę.

Bombki nr 1 i 2 „Bałwankowa” i „Mikołajowa”

wpr_bombki_2

wpr_bombki_3

Bombki nr 3 i 4 „Miłosna” i „Gwiazdkowa”

wpr_bombki_4

wpr_bombki_5Bombki nr 5 i 6 „Indiańska” i „Choinkowa”

wpr_bombki_6

wpr_bombki_7Bombki nr 7 i 8 „Patchworkowa” i „Kwiatowa”

wpr_bombki_8

wpr_bombki_9

W trakcie twórczej pracy pomyślałam, że bardzo fajnym pomysłem byłoby wysłanie tych bombek jako kartek świątecznych – wówczas jedną stronę byśmy ozdobiły a na drugiej przykleiły życzenia napisane na kartce, ale niestety nie zrealizowałyśmy tego pomysłu, bo jak widać powyżej Natalka chciała ozdobić obie strony płyty. Zresztą, co tu dużo mówić, wyszło jej to super! Teraz ewentualnie możemy wysłać kartkę i bombkę 😉

Reklamy

One comment

  1. […] bombki choinkowe z płyt CD i DVD […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

" To dla pamięci "

Blog o wspomnieniach

%d blogerów lubi to: