Halloweenowe ozdoby_edycja 2015

Halloween ani mnie ziębi ani parzy. Skoro jednak Święto to cieszy się coraz większą popularnością, daje możliwości do plastycznego wyżycia się jak również z okazji zbliżającej się sobotniej imprezy halloweenowej, postanowiłyśmy z Natalką odkurzyć kilka demonicznych dekoracji stworzonych zeszłego roku jak również pokusić się o kilka nowych.

Z nowych ozdób powstały:

1. Dekoracje z masy solnej
potrzebne będą: masa solna (1 szkl. mąki, 1 szkl. soli i 1/2 szkl. wody), farby

Dawno już nic nie robiłyśmy z masy solnej, więc kiedy Natala dorwała się do niej, przez bite 3 dni lepiłyśmy, suszyłyśmy, malowałyśmy i tak cały czas. Prac powstało bardzo dużo, w tym wpisie nie będę przedstawiać wszystkich naszych arcydzieł. Skupię się jedynie na tych, które można przypisać do kategorii „Halloween”, a które służą za ozdobę naszego mieszkania.

wpr_halloween_10

wpr_halloween_11

wpr_halloween_8

wpr_halloween_9

2. Pająki
potrzebne będą: platonka po jajkach, farby, karki papieru

Te pająki są po prostu przeurocze – oczywiście są też straszne, ale mnie się one bardziej podobają niż mnie brzydzą. Wycięłam Natalce poszczególne wgłębienia na jajka z platonki po jajkach. Natala pomalowała je na czarno, fioletowo i brązowo (zdecydowałyśmy się na różne kolory, by nie było tak nudno). Gdy nastepnego dnia pająki wyschły z plasteliny dorobiłyśmy im oczy, duuuużo oczów a następnie zajęłyśmy się wycinaniem i przyklejaniem odnóży.

Najwięcej uroku tym pająkom dają właśnie te odnóża – Natala wymyśliła byśmy wycinały je nożyczkami z zębami, co dodało im straszności. Zanim jednak to nastąpiło wycięłyśmy kilkanaście odnóży gładkich. Pomieszanie jednych z drugimi stanowi niezwykle ciekawy efekt. Zanim przykleiłyśmy te wszystkie nogi odpowiednio je zgięłyśmy, by wyglądały jak nogi pająka a nie byle tam jakieś zwisające kuloski.

Efekt jest cudowny. Czekamy na wyschnięcie kleju, wówczas zawiesimy je w różnych miejscach naszego mieszkania – to dopiero będzie wspaniały widok! Z pewnością Wam go jeszcze pokażę 😉

wpr_halloween_12

wpr_halloween_13

wpr_halloween_14

wpr_halloween_15

wpr_halloween_16

Z kolei z „halloweenowego” pudła wyciągnęłyśmy:

3. Nietoperze zakładane na palce
potrzebne będą: czarny brystol, biała i czarna plastelina, nożyczki

Z czarnego brystolu wycinamy koło. Przecinamy je na pół a następnie każdą z połówek składamy tak jak byśmy chcieli zrobić wachlarz. Po rozłożeniu papieru, w jego najwęższym miejscu przyklejamy głowę nietoperza, poniżej wycinamy dwa otwory na palce dzieci, które posłużą za jego nogi. Powstały w ten sposób gacek stanowi wspaniałą kukiełkę do zabawy również w tym roku 😉

wpr_halloween_1

4. Duchy z plastikowych kubków
potrzebne będą: białe plastikowe kubki, markery, lakiery do paznokci, papier kolorowy, nożyczki, klej

Biały plastikowy kubek odwrócony do góry dnem imituje kształt ducha. Markerami możemy dorysować mu oczy, usta, namalować przerażające miny. Możemy również w kubku powycinać otwory będące odpowiednio oczami i ustami, możemy je obrysować, bardziej je w ten sposób eksponując. Wreszcie możemy wykleić ducha – papierem kolorowym, filcem czy nawet pomalować go lakierami do paznokci. Świetnie sprawdzą się lakiery fluorescencyjne. Duch świecący w ciemności jest niezwykle „potworzasty”! Tak przygotowane duchy można zawiesić. Z uwagi na lekkość materiału, z jakiego są wykonane, niewielkie podmuchy wprawiają je w ruch, przez co wyglądają jeszcze bardziej przerażająco! Mogą one również służyć jako lampiony, z tymże wówczas wkładamy w nie lampki diodowe, a nie podgrzewacze, bo wszystko się stopi 😉

wpr_halloween_2

wpr_halloween_3

5. Lampiony ze słoika
potrzebne będą: słoik, biała, czarna i pomarańczowa bibuła, klej, nożyczki

Poza klasycznymi lampionami z dyni, czyli tymi z wyciętymi twarzami oraz tymi mniej klasycznymi w kółka, gwiazdki czy lampionami z dyni stanowiącymi karoce, o czym pisałam we wcześniejszym wpisie – patrz tu, można też stworzyć lampiony halloweenowe ze słoika. Z pewnością lampiony takie są mniej pracochłonne i… nie pleśnieją. Możliwości stworzenia halloweenowych lampionów ze słoika jest wiele. Można dla przykładu okleić słoik pomarańczową bibułą i na nią nakleić oczy, usta i zęby z czarnej bibuły tworząc w ten sposób latarenkę na wzór tej z prawdziwej dyni. Można okleić słoik białą bibułą, w której uprzednio powycinamy duchy lub czarną bibułą z wyciętymi, dla przykładu, miotłami. Ciekawy efekt uzyskuje się również gdy owinie się słoik papierem z wyrysowaną twarzą upiora.

wpr_halloween_4

wpr_halloween_56. Nietoperzowe witraże
potrzebne będą: papier śniadaniowy, farby, szablon nietoperza wycięty np. z tekturki

W zeszłym roku ogarnęło nas prawdziwe nietoperzowe szaleństwo – z tekturki wycięłam szablon nietoperza a Natala namiętnie malowała je na papierze śniadaniowym. Prac powstało tak dużo, że postanowiłam coś z nich zrobić, jakoś je wyeksponować. I tak powstał nietoperzowy witraż, który ozdobił prawie całe okno w pokoju Natalki. Widok wieczorową porą był naprawdę nieziemski. A radość na twarzyczce mojej małej Gwiazdy bezcenny.

wpr_halloween_6

wpr_halloween_7

Udanej halloweenowej zabawy!

Reklamy

One comment

  1. AgaMamaDusi · · Odpowiedz

    My ogólnie hallowenowy, mroczny klimacik lubimy więc co roku coś tam małego zrobimy 😉
    A Wasze dekoracje czadowe 😀

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

" To dla pamięci "

Blog o wspomnieniach

%d blogerów lubi to: