„literkowy zawrót głowy Natalki”

Kto by pomyślał, że rozwiązane przez Natalkę zadanie w książce z zagadkami dla przedszkolaków, zaowocuje prawdziwą pasją do zabawy polegającej na odgadywaniu pierwszych liter wyrazów. Początkowe pierwsze nieśmiałe próby, błędy a czasem zgadywanki uczyniły z Natalki prawdziwą mistrzynię tej zabawy. Nie stanowią dla niej problemu wyrazy na „ś, ć, ź czy ż”. Słyszy, który wyraz zaczyna się na „sz, cz”. Wciąż i wciąż bawimy się w tę zabawę polegającą na tym, że ja na zmianę z tatą podajemy Natalce słowa, a ona odpowiada, na jaką literę zaczyna się wyraz.

Pociągnęłyśmy tę zabawę dalej, zaproponowałam Natalce stworzyć książkę, do której wkleimy obrazki posegregowane według liter (kolejność alfabetu). Zabawa okazała się hiciorem a szczególnie niektóre jej elementy jak na przykład wycinanie różnych rzeczy z gazet oraz zapoznawanie się z graficznym zapisem małych liter (z dużymi Natalka od dawna radzi sobie doskonale) jak i tych do tej pory przez nas nie poruszanych, wspomnianych wyżej „ś, ć, ź, ż” czy innych.

Proces tworzenia książki był kilkudniowy. Prawda jest jednak taka, że książka wciąż żyje – co jakiś czas doklejamy do niej nowe ciekawe słowa, własne Natalki  rysunki zamiast gotowców z gazet, walające się po mieszkaniu naklejki czy obrazki do pokolorowania. Doszło nawet do tego, że nie wystarczył nam 60 kartkowy zeszyt – musiałam dokleić do niego zeszyt 32 kartkowy. Możecie więc sobie wyobrazić jego bogatą zawartość jak i poczuć pasję, jaką przejawia do tej zabawy Natala.

Poniższe zdjęcia to tylko wycinek tej książki mam nadzieję dający ogląd całości, której tytuł brzmi „Literkowy zawrót głowy Natalki”

wpr_książka_1

wpr_książka_2

wpr_książka_3

wpr_książka_4

wpr_książka_9

wpr_książka_6

wpr_książka_7

wpr_książka_8

wpr_książka_10

wpr_książka_11

P jak paralotnia z mocnymi podwójnymi rurkami do trzymania w wykonaniu Natalki 🙂

wpr_książka_12

wpr_książka_13

R jak rekin 🙂wpr_książka_14S jak serce i skuter 🙂

wpr_książka_15

wpr_książka_16

wpr_książka_17

wpr_książka_18

wpr_książka_19

wpr_książka_20

wpr_książka_21

 Bardzo lubię tę książkę, może nawet lubię ją bardziej niż N.? Często chętnie ją otwieram i patrzę – szczególnie na literki pisane przez Natalę, które są po prostu urocze – krzywe, koślawe, czasem pisane jak w lustrzanym odbiciu, niekiedy nad wyraz ładne, takie jej – czekałam na te literki, odnajduję w nich słodycz dzieciństwa.

______

Wpis powstał w ramach projektu „przygosy z ksiażką 3”. Sprawdźcie, co u pozostałych zaczytanych klikając TU – klik, klik 🙂

Print

Reklamy

7 Komentarzy

 1. Bardzo dobry pomysł na utrwalenie literek i zapewne świetna zabawa dla małej twórczyni, a jaka piękna pamiątka dla rodziców 🙂

  1. Pamiątka piękna i cudownie jest patrzeć, jak wielką radość sprawia Natalce ta zabawa 🙂

 2. Uwielbiam takie zabawy i takie książki!!
  widać, że jest zabawa i radość 🙂

  1. Zgadza się 🙂

 3. […] „Literkowy zawrót głowy Natalki” […]

 4. Ach! Cudna. Ja tez uwielbiam obserwować swoją córkę w takim szale twórczym.

 5. bardzo fajna! i jaka twórcza

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

" To dla pamięci "

Blog o wspomnieniach

%d blogerów lubi to: