ludziki z kasztanów – edycja 2015

To niesamowite, że to już trzeci wpis odnośnie ludzików z kasztanów, żołędzi, jarzębiny czy innych darów jesieni. Jak miło, że rok w rok celebrujemy, można powiedzieć, tę naszą małą tradycję. W tym roku prowodyrem do podjęcia wszelkich działań twórczych okazała się być Natala, która po prostu pamiętała(!), co można zrobić z kasztanów, żołędzi i wykałaczek.

Póki co zajęcia twórcze odbyły się w dwóch turach – w pierwszym etapie to ja i Natala tworzyłyśmy jeże, ślimaki i ludzika ( zdecydowanie poszłyśmy w zwierzęta) w drugim do pracy ochoczo przystąpiły ciocia P. i ciocia A. W tym roku nieodłącznym elementem towarzyszącym naszej zabawie była również plastelina koloru wszystkokolorowego. W tej formie plastycznej wszelkie wymieszane, niczego nie przypominające kolory plasteliny nadają się idealnie. Poniżej efekty naszej pracy!

ludziki_1

ludziki_3

ludziki_7Ślimaki powstały przez owinięcie kasztana wałeczkami z plasteliny – ponieważ byłyśmy w swojej pracy bardzo dokładne, kasztana niemalże nie widać. Wałkowanie plasteliny i późniejsze jej oplatanie wokół kasztanów to świetne ćwiczenie dla małych rączek, świetny trening przed nauką pisania.

ludziki_4

ludziki_6I efekty prac cioci P. i cioci A.

ludziki_5

ludziki_2Wkleiłam te zdjęcia i naszła mnie refleksja, że wydawałoby się, że to tylko kasztan, żołądź i jarzębina, w związku z czym pole do zabawy jest ograniczone… Jak bardzo mylą się Ci, którzy tak myślą – sama jestem w szoku, ale co roku tworzymy nowe postacie, zwierzęta i inne twory i nie widać dna tego worka z pomysłami. Taki urok własnoręcznie zrobionych prac 🙂

_______

Prace z poprzednich lat możecie podejrzeć tutaj:

Ludziki z kasztanów – edycja 2013 – KLIK

Ludziki z kasztanów – edycja 2013 – KLIK

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

" To dla pamięci "

Blog o wspomnieniach

%d blogerów lubi to: