polecamy: Niebieski Dzień Dziecka

Natrafić w internecie na informacje o organizowanym w Łodzi Niebieskim Dniu Dziecka wcale nie jest łatwo. Impreza nie jest nagłośniona poprzez łódzkie portale dziecięce, więc jeżeli ktoś o niej nie słyszał od tego albo tamtego, nie zasięgnął języka od dobrze poinformowanych, to po prostu nie będzie o niej wiedział.

Dla przykładu, w pracy u męża mego nie słyszeli, nie wiedzieli i żałowali, że nie wiedzieli, bo gdy my bawiliśmy się w najlepsze, to oni kluczyli po parkingu Manufaktury polując jak dziki zwierz na wolne miejsce bądź stali w kilometrowych korkach do zoo, bo niby atrakcje tam miały być… Tak im te atrakcje wyszły, że tylko się zdenerwowali i gromami rzucali. Tak więc dla tych wszystkich, którzy nie wiedzieli, a którzy za rok chcieliby na NDD się udać, informujemy, że primo Niebieski Dzień Dziecka istnieje, secundo warto tę imprezę wpisać do swego kalendarza. W moim przypadku – dosłownie, bo wiecie… galopująca skleroza 😉 Niebieski Dzień Dziecka w Łodzi jest imprezą organizowaną przez Wojewódzką Komendę Policji na terenie Oddziałów Prewencji Policji na ul. Pienistej 71.

Ludzie różne różności o policji i policjantach mówią, ale jedno jest pewne, Dzień Dziecka, to oni potrafią zorganizować! Nie jeden, nie dwa, nie trzy radiowozy oddali do użytku dzieci. Nie na jednych motorze siedziałam ja – duże dziecko 😉 Ilość pojazdów przyprawia o zawrót głowy. Są radiowozy od najnowocześniejszych po takie, na których to napis „MILICJA” istnieje. Są motory, które na ulicy zobaczysz i takie, które tylko w filmie ujrzysz. Jest pickup z olśniewaczem, więźniarka, armatka wodna a nawet opancerzony transporter.

wpr_dziendziecka3

wpr_NDD3

wpr_NDD4

Są panowie z Samodzielnego Oddziału Antyterrorystycznego, w maskach, w całym swym bojowym oporządzeniu. Robią wrażenie! A ich „łapy”, sorry Gregory – takie to ja mam, ale uda. Znaczy się panowie troszkę ćwiczą 😉 Panowie nie tylko są, ale coś jeszcze mają – robota, takiego tam pirotechnicznego, na widok którego mój mężczyzna dostał ślinotoku a moje dziecko popatrzyło i poszło dalej. Do tego helikoptera, co to stał tam przy wejściu…

wpr_NDD(2)

Ale zanim moje dziecko do helikoptera doszło, to o wóz strażacki zahaczyło, strój strażaka założyło, do podnośnika weszło. A ja razem z nią of course 🙂

We wszystkich autach, w których siedziałyśmy wszystkie guziki wcisnęłyśmy, wszystkie pokrętła przekręciłyśmy, w więźniarce za kratami byłyśmy, na transporter się wdrapałyśmy, w wojskowym ambulansie kołnierz medyczny i nosze oglądałyśmy, miernik odległości w rękach miałyśmy no cuda panie, cuda!

wpr_dziendziecka2

wpr_NDD

wpr_dziendziecka1

A oprócz tych cudów, normalnie policja jeszcze inne(!) – tak, dobrze czytacie – cuda przygotowała. Odbitka swoich linii papilarnych – na NDD jest to możliwe. Przebranie się w strój policyjny – pikuś. Nauka pierwszej pomocy – nic prostszego. Pokaz tresury psów – wystarczy oglądać. Konie policyjne, atrakcje u celników, w straży granicznej… Aaa tyle tego, że nie sposób wszystkiego zapamiętać. To po prostu trzeba zobaczyć i przeżyć!

I helikopter… Dla N. ten helikopter był niczym wisienka na torcie. Bo wiecie auto autem, motocykl motocyklem, ale helikoptera z tak bliska to już codziennie się nie widuje. A jeszcze wsiąść do niego i poczuć się jak pilot i wciskać, wciskać, wciskać te dziesiątki przycisków. Poezja!

wpr_dziendziecka4

Szczerze polecamy! Impreza jest cykliczna a co więcej nie odbywa się tylko w Łodzi. Szukajcie w swoich miastach. W Łasku, Poddębicach, Wieluniu, Zduńskiej Woli i innych miastach województwa łódzkiego impreza też jest organizowana. Jest i w stolnicy i we Wrocławiu, i w Poznaniu. Nic tylko dobrego wujaszka Google pytać, co, gdzie, kiedy!

na terenie Odziałów Prewencji Policji w Łodzi
na terenie Odziałów Prewencji Policji w Łodzi
na terenie Odziałów Prewencji Policji w Łodzi
Reklamy

3 Komentarze

  1. Szkoda, ze tak mało rozreklamowana. Może trzeba na to zwrócić uwagę organizatorów.

    1. Zobaczę, co da się załatwić 😉

  2. Czy N. się w tej więźniarce za bardzo nie wczuła w rolę? Bo jakaś taka strapiona „siedzi”…;-)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

" To dla pamięci "

Blog o wspomnieniach

%d blogerów lubi to: