segregowanie sztućców

Odkąd mamy zmywarkę, N. odnalazła radość w segregowaniu sztućców. Stawiamy obok siebie dwa taboreciki, na jednym kładziemy kosz z umytymi sztućcami a na drugim organizer do sztućców. I zaczyna się zabawa. W to mi graj! Same korzyści z takiej zabawy – nie dość, że mam mniej pracy, to co ważniejsze N. ćwiczy swą spostrzegawczość, uczy się, że wszystko ma swoje miejsce, że nie warto mieszać noży z łyżeczkami, widelców z łyżkami, noży z widelcami itd.

– Bo będziesz chciała wziąć łyżkę do zupy a wyciągniesz widelec i klops! Szukaj wiatru w polu.

Więc pięknie segreguje, łyżki do łyżek, widelce do widelców czy noże do noży – bo nóż też sztuciec i brać go w rękę można i tylko nauczyć trzeba, że ostry, że ostrożnie z nim, a wszystko będzie dobrze. Na duże, porządne noże, co to kroją czas przyjdzie później, ale takie od kompletu – wiecie – nie mam oporów.

wpr_sztućce1

I wiecie, nie dość, że N. „moje” sztućce segreguje, to przypomniała sobie, że ma swój własny organizer i swoje własne sztućce, których w swojej kuchni używa. Naszą kuchnię pamiętacie? „Pamiętamy!” Ale tak wiecie, dla spokoju sumienia – KLIK – ta właśnie. I te sztućce misternie stąd i stamtąd zbierane, wykwintne, niczym Gerlach, a to, że plastikowe, to się wytnie też segreguje. Ino – nie mogłam się powstrzymać od tego „ino” – za pierwszym razem, gdy je sobie układała, to na problem się natknęła, bo miała tyle widelców, że nie mieściły jej się w jednej przegródce i musiała podzielić je na dwie, więc system opracowała i teraz osobno układa kolorowe i osobno białe. Zdolniacha.

wpr_sztućceI znowu potwierdza się fakt, że najprostsze zabawy są najlepsze! 🙂

Reklamy

One comment

  1. I po co kupować Dziecku drogie zabawki… 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

" To dla pamięci "

Blog o wspomnieniach

%d blogerów lubi to: